Komentarze

Inwestowanie w nieruchomości

W jaki sposób inwestować, aby nie narazić się na straty? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest obecnie zakup nieruchomości na wynajem. To nie tylko rodzaj lokaty, ale także sposób na całkiem niezły zarobek. Wynajęte mieszkanie, czy dom przynosi ciągłe zyski i nie wymaga niemal żadnych nakładów. Przy odpowiednio skonstruowanej umowie najmu  nie musimy obawiać się kosztów, związanych z ewentualnymi zniszczeniami, czy dodatkowymi opłatami. Zainwestowane w nieruchomości pieniądze od razu zaczynają przynosić zyski, więc naprawdę warto przekonać się, że jest to całkiem opłacalna forma lokaty. 

Oczywiście inwestowanie w nieruchomości wymaga znajomości rynku i intuicji. Warto orientować się w mechanizmach rządzących rynkiem nieruchomości, aby wiedzieć, kiedy ceny mogą spaść, a kiedy pójść w górę. Jedynie posiadając taką elementarną wiedzę, można mieć pewność, że zrobimy dobry zakup. Kupując mieszkanie lub dom na wynajem, trzeba również dokładnie sprawdzić, jakie są ceny wynajmu lokali z konkretnym wyposażeniem. Zazwyczaj, aby wynajem przynosił zyski, lokal musi być wyposażony w podstawowe meble i sprzęty elektryczne.

Na taką inwestycję trzeba mieć sporą ilość gotówki, dlatego też zazwyczaj konieczne jest wzięcie kredytu. Jego kwota jest ściśle uzależniona od rodzaju nieruchomości, ale pieniądze za wynajem zapewniają spłacenie rat i dają właścicielowi pewną kwotę z nadwyżek. Rynek nieruchomości to doskonałe miejsce na inwestycje, przynoszące szybki i całkiem spory zysk, dlatego jest to coraz popularniejsza forma lokaty rzeczowej. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »