Komentarze

Rolety na kolektory słoneczne

 Aby zabezpieczyć kolektory słoneczne przed warunkami atmosferycznymi, stosuje się rolety. W szczególności są stosowane na kolektory próżniowe. Rolety świetnie uchronią kolektory przed padającym gradem, o dużej średnicy, jak również uwolnią ich powierzchnię w czasie, gdy zalega na nim śnieg. Specjalny grzebień czyści powierzchnię solarów i zwiększa ich sprawność. Do sterowania używa się przełącznika, takiego jak do rolet i żaluzji lub można powiązać ich działanie z automatyką zamontowaną na budynku czy ze stacją pogodową.
 
Rolety okazują się praktyczne w czasie wyjazdu na urlop wakacyjny, kiedy panuje największe nasłonecznienie, a instalacja zostaje pozbawiona odbioru ciepłej wody. Gdy w zasobniku będzie około 90 stopni Celsjusza, następuje wyłączenie pompy, a co za tym idzie, w zasobniku wytrąca się kamień, który osadza się na wężownicy, zmniejszając jej sprawność. Gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu, w akumulatorach zostanie zebrana wystarczająca ilość energii elektrycznej, niezbędnej do zasłonięcia kolektorów. Oczywiście nie wpływa to na instalację i w żaden sposób jej nie zagraża.
 
Jedynie może powodować obniżenie parametrów czynnika obiegowego. W konsekwencji trzeba to często wymieniać, co nieuchronnie wpływa na zwiększone koszty eksploatacji. A to z kolei wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Zastosowanie rolet na kolektory słoneczne jest bardzo praktyczne dla użytkowników, obniża koszty eksploatacji i dodatkowo daje gwarancję właściwego i funkcjonalnego działania instalacji solarnej. 

Komentarze   

 
+1 #2 Adam 2013-08-05 11:28
Cytuję Przemysław:
Ok, ale gdzie takie rolety można dostać?

Google?
Cytować
 
 
+1 #1 Przemysław 2012-09-20 11:57
Ok, ale gdzie takie rolety można dostać?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »