Komentarze

Montaż kolektorów – dachówki solarne

Dachówki solarne to specjalne produkty, przeznaczone dla osób, które chcą zamontować kolektory słoneczne. Dużym problemem przy takim montażu jest trwałe oraz estetyczne połączenie elementów kolektora z istniejącym pokryciem dachowym. Właśnie do tego służą dachówki solarne, które pozwalają w odpowiedni sposób przeprowadzić przez dach przewody do paneli solarnych. Przez przewody te przepływa czynnik do wymiany ciepła, więc są one niezbędne do funkcjonowania kolektorów.

Przez tego rodzaju dachówkę można poprowadzić pojedynczy przewód, dlatego też na jeden standardowy kolektor przypadaj dwie dachów. Średnica otworu wlotowego węża wynosi 65mm i to właśnie w nim znajduje się pierścień uszczelniający, wykonany tworzywa piankowego. Dzięki zastosowaniu tego tworzyw otwór idealnie dopasowuje się do różnych rodzajów przyłączy. Jedną z wielu zalet dachówek solarnych jest nie tylko zachowanie estetyki pokrycia dachowego, ale również ochron przewodów przed wilgocią. Ponadto ułatwią one prace dekarskie. Warto pamiętać, że takie dachówki montuje się podobnie jak tradycyjne, jednak bardzo ważne jest stabilne przymocowanie jej do łaty za pomocą wkrętów lub klamer. 

Obecnie w sprzedaży dostępne są dachówki solarne odpowiadające parametrom tzw. dachówek podstawowych. Do wyboru są produkty w pięciu najbardziej popularnych wybarwieniach:

•kasztanowym angobowanym,

•miedzianym angobowanym,

•antracytowym angobowanym,

•trentino angobowanym,

•tobago glazurowanym. 

Pojedyncza dachówka solarna waży około 5kg, a sprzedawana jest w kompletach po dwie sztuki. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »