Komentarze

Rynna z odpowiednim spustem chroni dach przed wodą.

Dzisiaj tak zwany system rynnowy musi funkcjonować bez żadnych zarzutów. W tym wszystkim to my jako użytkownicy musimy zadbać o to, aby woda z dachu była w odpowiedni sposób odprowadzana tak, aby znajdowała się, jak najdalej od ścian naszego budynku. To bardzo istotne zadanie i dlatego też tylko dobrze dopasowana rynna wraz z właściwym spustem jest w stanie sprawdzić się w takim konkretnym zadaniu. Przede wszystkim sama rynna powinna zawierać odpowiednie przewody o w pełni otwartym przekroju, które znajduje się wzdłuż najważniejszych krawędzi dachu. To właśnie w taki prosty sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedni odbiór wody czy też innych zanieczyszczeń bezpośrednio z połaci dachowej co sprawia, że całość jest w swobodny sposób odprowadzana bezpośrednio do kanalizacji.

 

Lepszy sposób odprowadzenia deszczówki. 

Na pewno w wielu miejscach stosuje się rynny o tak zwanym głębokim profilu, które sprawiają, że rynna jest w stanie pomieścić większej ilości wody. W praktyce często stosuje się również elementy z wywiniętymi brzegami, co z kolei sprawia, że woda wypływająca z rynny nie chlapie w energiczny sposób, tylko delikatnie opada i spływa bezpośrednio do wspomnianej kanalizacji. Taki gotowy system odprowadzania deszczówki z dachu wydaje się dobrym pomysłem, zwłaszcza że w ten sposób chronimy nie tylko ściany, ale również dach przed zniszczeniem. Takie bezpośrednie rozwiązania doskonale sprawdzają się w praktyce, dlatego warto stosować tego typu rozwiązania częściej, tylko w taki sposób mamy kontrolę nad przepływem wody. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »