Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Jakie są rodzaje pokryć dachowych?

Do wyboru jest obecnie wiele pokryć dachowych, które różnią się zarówno wyglądem, jak i trwałością czy sposobem układania. Jakie są cechy poszczególnych pokryć? Oto krótkie zestawienie:

•dachówki ceramiczne to zdecydowanie najbardziej popularne i cenione pokrycie dachowe. Dachówki wytwarzane są z wypalanej gliny i cechują się wysoką trwałością oraz odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dużą zaletą tego pokrycia jest łatwość wymiany uszkodzonych elementów. Do wad zalicza się stosunkowo wysoką cenę oraz konieczność budowy wytrzymałej więźby dachowej,

•dachówki betonowe mają podobne właściwości do dachówek ceramicznych. Nie są one jednak tak wytrzymałe jak dachówki z wypalanej gliny. W sprzedaży są dachówki betonowe w różnych kolorach. Nowoczesne metody produkcji sprawiają, że pod względem wytrzymałości i jakości zaczynają one przypominać dachówki ceramiczne,

•dachówki bitumiczne nazywane gontem bitumicznym są wysoce odporne na wilgoć, odkształcenia i zmiany temperatur. Niektóre z nich bardzo przypominają dachówkę tradycyjną, ale wybór kolorów jest znacznie większy,

•blachodachówki – blacha dachowa jest zaliczana do najtańszych pokryć dachowych. Obecnie w sprzedaży są blachy profilowane pokryte powłoką ochroną. Dużym atutem tego pokrycia jest łatwość montażu,

•gonty drewniane i inne pokrycia ekologiczne – rosnącą popularnością cieszą się ekologiczne pokrycia dachowe. Do łask wracają zwłaszcza drewniane gonty, które przez setki lat były popularne na wsiach. Tego typu pokrycia wykonywane są także ze słomy lub trzciny. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »