Komentarze

Świetliki jako w pełni naturalne źródło światła

W domu bardzo często mamy do czynienia z różnymi punkami, w których zwyczajnie nie dochodzi światło. Trzeba przyznać, że każda przestrzeń powinna być w pełni naturalne rozjaśniona i to jest właśnie nasz cel, bowiem sztuczne światła nigdy nie dadzą nam tylko korzyści co naturalne rozwiązania. Oczywiście jakby nie patrzeć tylko właściwe doświetlanie wnętrza jest w stanie dać nam to czego oczekujemy. 

Dlatego wypadałoby pomyśleć o świetlikach naturalnych, kto, by się spodziewał, że są one w stanie dać nam to czego oczekujemy. Dziś możemy je zastosować w każdym domu z poddaszem czy nawet zwykłym mieszkaniu jednopiętrowym. Trzeba przyznać, że takie wyjście sprawdza się o wiele lepiej od tradycyjnych żarówek i jakby nie patrzeć jest najlepsze dla tych osób, które ze względów konstrukcyjnych nie mogą po prostu zamontować właściwych okien w mieszkaniu. Prawidłowo świetliki tunelowe są dobrym wyjściem, ponieważ bez kłopotów jesteśmy w stanie doprowadzić do tego miejsca odpowiednią ilość światła i dlatego też to światło w pełni może się rozprzestrzenić po powierzchni naszego dachu w zależności od jego kształtu. 

Co ciekawe nie potrzebujemy zbyt dużo takich świetlików wystarczy kilka aby w pełni oświetlić całe pomieszczenie. Takie warunki na pewno są, więc bardzo korzystne. Zwłaszcza, że w ogólnym rozrachunku moc działanie świetlików będzie o wiele razy mocniejsza niż w przypadku zwykłych żarówek. Tak, więc uzyskujemy nie tylko rozwiązanie dość energooszczędne, ale i ekologiczne co w naszym przypadku także jest dużą zaletą. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »