Komentarze

Nowoczesne panele na rąbek stojący

Do wykończenia dachu niezbędne są nie tylko odpowiednie materiały. Równie ważny jest ich prawidłowy montaż, od którego zależy powodzenie całej inwestycji. Jest to proces dość skomplikowany, dlatego aby go ułatwić producenci pokryć proponują klientom innowacyjne rozwiązanie, jakim są panele na rąbek stojący. Ich niewątpliwą zaletą jest funkcjonalność – posiadają one specjalne zamki, dzięki którym można jest z łatwością zdemontować, np. w razie konieczności remontu dachu. Ponadto mają one krawędzie ze ściętymi brzegami oraz specjalne otwory montażowe, które znacznie ułatwiają prace związane z montażem.

Panele te dostępne są w trzech rodzajach powierzchni – z profilowaniem falistym, prostym lub z trapezowymi przetłoczeniami. W przypadku przetłoczeń trapezowych i falistych zminimalizowany jest efekt falowania wywoływany przez wysoką temperaturę. Poza tym tego rodzaju pokrycia stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Obecnie panele na rąbek stojący są niezwykle popularne. Wykorzystuje się je nie tylko do wykonywania pokryć dachowych na dachach wentylowanych, ale także tych, które są w pełni deskowane.

Największe zalety tego rodzaju paneli to między innymi:

•szerokość użytkowa wynosząca 510mm i grubość wynosząca 0,5-0,7mm,

•różne rodzaje profilowania powierzchni,

•praktyczne zamki, które pozwalają na szybki demontaż panela i to bez jego uszkodzenia,

•ścięte brzegi, pozwalające na montaż na listwie startowej,

•minimalizacja efektu falowania, dzięki odpowiedniemu profilowaniu. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »