Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Oryginalne płytki dachowe

Bardzo ciekawą i oryginalną alternatywą dla profilowanych dachówek są z pewnością płytki dachowe, czyli tzw. dachówki płaskie. Są one wytwarzane z różnorodnych materiałów i mają bardzo różne formy oraz barwy. Na dachu tworzą one całkiem gładką, płaską powierzchnię, dzięki czemu stanowią niebanalna i efektowną ozdobę domu. Idealnie nadają się do domów w stylu nowoczesnym, nadając im futurystycznego sznytu. Co ciekawe, płytki dachowe dość często wykorzystywane są również do renowacji zabytkowych budynków, na których również wyglądają doskonale. 

Obecnie w sprzedaży znaleźć można kilka rodzajów płytek:

•włókno-cementowe,

•aluminiowe,

•z łupka naturalnego,

•z ceramiki i cementu. 

Płytki włókno-cementowe są niewielkie, dzięki czemu można je układać również na elementach pionowych. Idealnie nadają się także do wykończana masandr, krokwi, ścian szczytowych, lukarn, czy okien dachowych oraz elewacji oraz fasad budynków. Płytki z cementu i ceramiki są bardzo efektowne i niezwykle szczelne.

Płytki aluminiowe wyróżniają się lekkością oraz doskonała jakość. Są one odporne zarówno na rdzewienie i erozję materiału, jak i na pęknięcia. Jednak gwarancję można otrzymać tylko wtedy, gdy prace dekarskie będą przeprowadzone prawidłowo. Najbardziej ekskluzywnym rodzajem płytek są te, wykonane z naturalnego łupka. Płytki te są niewielkie, co pozwala nimi pokrywać nawet najbardziej skomplikowane pod względem konstrukcji dachy. Poza tym są niezwykle trwałe – szacowana trwałość materiału to aż 300lat. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »