Komentarze

Skandynawski pomysł na urządzenie poddasza

Różne mogą być sposoby zagospodarowania górnej części domu jednorodzinnego, jaką jest poddasze. Niektórzy posiadają tam sypialnię, natomiast inne osoby tworzą spiżarnię lub magazyn na przedmioty zbędne w głównej części mieszkalnej o danej porze roku. Warto przekonać się do stworzenia tam pokoju, który zostanie urządzony w duchu skandynawskiego stylu, jaki zdobywa coraz większe uznanie na świecie.

Jest kilka najważniejszych cech, które najdokładniej oddają charakter modelu rodem z Półwyspu Skandynawskiego. Minimalizm w stylistyce wnętrza oznacza surowość oraz proste kształty. Takie jest wzornictwo, widoczne zarówno na ścianach, jak też na meblach. Pomimo użycia jedynie podstawowych materiałów, wykonanych z naturalnych tkanin (najlepiej lnu), ma się wrażenie, że wnętrze jest niezwykle eleganckie. Całość dopełniają stonowane kolory. 

W pomieszczeniu na poddaszu w stylu skandynawskim dominuje drewno. Przestrzeń na szczycie domu jest sporych wielkości, a zatem można wykazać się doskonałym smakiem w tworzeniu całej kompozycji. Do wnętrza powinno wpadać światło – za pośrednictwem okna dachowego niedużych rozmiarów. Na podłodze znajdą się chodniczki, które zostały misternie utkane. Skandynawski styl może kojarzyć się z zimnym, jednak nic bardziej mylnego. Prosta kompozycja znajduje miejsce na rośliny, które dodają życia pokoju na poddaszu. Opisany właśnie sposób urządzenia wnętrza sprawdzi się oczywiście nie tylko na poddaszu. W takim duchu można również zaprojektować całe mieszkanie. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »