Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Dachówki zakładkowe

Obecnie jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych są tzw. dachówki zakładkowe. Są to dachówki ceramiczne, które posiadają specjalny system zaczepów. Najczęściej wykorzystywane są dwa rodzaje zaczepów:

•dolne-górne – zamki znajdują się na spodzie dachówki, przy czym jeden jest na górze, a drugi na dole,

•boczne – są to specjalne wyżłobienia znajdujące się wzdłuż długich krawędzi dachówki, dzięki którym przy montażu dachówki zachodzą na siebie.

Oprócz w/w są również dachówki, które z jednej strony mają jeden zamek, natomiast z drugiej kilka zamków, dzięki czemu można w łatwy sposób regulować rozstaw łat i uniknąć konieczności docinania elementów. 

Bardziej nowoczesnym rodzajem dachówek zakładkowych są dachówki wielkoformatowe. Ich wielkość znacznie ułatwia i przyspiesza ułożenie pokrycia, ponieważ można stosować większy rozkład łat niż w przypadku dachówek tradycyjnych. Ponadto do pokrycia 1mkw potrzebnych jest zazwyczaj około 10-12 sztuk tego rodzaju dachówek, podczas gdy tradycyjnych potrzeba około 14-15 sztuk. 

Obecnie dachówki zakładkowe są produkowane w wielu kształtach. Do wyboru są między innymi płaskie, które przypominają zaokrąglona lub spłaszczoną falę. Taką właśnie formę mają niezwykle popularne dachówki greckie, staroniemieckie i rzymskie. Istnieją również dachówki, imitujące inne pokrycia, np. esówkę pojedynczą lub podwójną. Bez wątpienia pokrycie dachu za pomocą dachówek jest niezwykle trwałe, ponieważ tworzą one szczelne połączenie, które jednocześnie może pracować. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »