Komentarze

Blachy dachowe

Nie wiesz jakie pokrycie dachowe wybrać? Skorzystaj z usług firmy z wieloletnią tradycją - Tiger Stal - blachy dachowe w Nowym Sączu.

Pokrycia dachowe z wiór osikowych

Za pomocą wiór osikowych można z powodzeniem pokryć budynki o najróżniejszych kształtach. Obecnie tego rodzaju pokrycia są wykorzystywane nie tylko na dachach stylowych restauracji, czy eleganckich dworków, ale także zwyczajnych domów jednorodzinnych. Nadal jednak jest to uznawane za pewną „egzotykę”, która zdobywa coraz większą popularność wśród zwolenników ekologicznych oraz tradycyjnych rozwiązań. Wióry z drewna osikowego są efektowną ozdobą domów drewnianych i murowanych, altan, obiektów turystycznych, a także wielu innych budynków, w których liczy się trwałość, elegancki wygląd oraz ekologiczne rozwiązania. 

Dużą zaletą wiór osikowych jest ich niewielka waga – wynosi ona zaledwie 18kg/mkw. Dzięki temu tego rodzaju pokrycie nie wymaga masywnej konstrukcji dachowej. Należy jednak pamiętać, że wiórem osikowym najlepiej pokrywać dachy o kącie nachylenia 30-45 stopni, choć w przypadku dachów o większym nachyleniu takie pokrycie z powodzeniem przetrwa nawet 40lat, czyli zdecydowanie dłużej niż klasyczne dachy.

Dach z wiór osikowych ma jednak swoje wymagania. Przede wszystkim przez pierwszy rok od ułożenia musi on dobrze wyschnąć, dlatego nie powinno się bez potrzeby po nim chodzić. Ponadto w rok po ułożeniu pokrycia należy jest zaimpregnować specjalnym preparatem ogniochronnym (w przypadku wiór sosnowych i świerkowych) oraz zaimpregnować przeciwko owadom i grzybom. Dzięki temu dach przez długie lata zachowa swój efektowny wygląd i będzie doskonale spełniał swoją rolę. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »