Komentarze

Skosy na poddaszu

Poddasze to miejsce dość trudne do właściwego zagospodarowania. Utrudniają to wszechobecne skosy, dlatego przed podjęciem decyzji o aranżacji wnętrza, dobrze przeanalizować potrzeby i możliwości. Miejsca pod skosami są często są pozostawione wolne, ze względu na brak pomysłów. Tymczasem doskonale sprawdzają się jako powierzchnia na półki czy schowki. Już w momencie układania płyty kartonowo-gipsowej można zagospodarować odpowiednio przestrzeń. Skosy idealnie sprawdzają się jako miejsce pod garderobą. Wystarczy tylko zamontować przesuwne drzwi i już tworzy się zamknięty obszar, który już łatwo przystosować na konkretne potrzeby. Tego typu rozwiązanie likwiduje problem mebli w pokoju, przez co przestrzeń użytkowa jest dużo większa. Wybór drzwi przesuwnych jest bardzo duży, dlatego łatwo znaleźć coś co pasuje do charakteru pomieszczenia. Można dopasować odpowiednie wzory zarówno do nowoczesnego pokoju dziecinnego, jak i do romantycznej sypialni rodziców. Trzeba pamiętać, że szafy na poddaszach muszą być robione na wymiar, ze względu na niestandardowe rozmiary.

Skosy na poddaszu dają wiele możliwości do zagospodarowania. Można w nich zainstalować otwory okienne, wtedy odchodzi problem mebli w tym miejscu. Cała aranżacja opiera się na wysokości ścianki kolankowej. Jeżeli jest ona niska to bardzo utrudnia zrobienie czegokolwiek. Natomiast jeśli jest wyższa to zawsze może służyć za miejsce do postawienia łóżka, biurka lub stołu jeżeli jest to kuchnia. W takim miejscu warto również zrobić półki na książki czy zabawki dla dziecka.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »