Komentarze

Rynny w kształcie kwadratu

Nowoczesne trendy dosięgły nawet orynnowania budynków. Nie chodzi jednak tylko o oryginalny wygląd, ale również o to, ażeby dane rozwiązanie było praktyczne. Tak jest w przypadku systemu rynien w kształcie kwadratu, który coraz częściej można zobaczyć przy rozmaitych budynkach, a szczególnie domach jednorodzinnych. Niektórzy właściciele takiego właśnie orynnowania na swoich nieruchomościach być może chcą w ten sposób zabłysnąć posiadaniem innowacyjnego, jednak okazuje się, że jest ono również niezwykle skuteczne.

Woda opadowa z połaci dachowej na pewno zostanie odprowadzona, jeżeli wybierze się kwadratowe rynny najlepszego producenta. Poza tym, muszą być one bezpieczne oraz być dopasowane do powierzchni dachu. W formie kwadratu mogą być zarówno rynny, jak i rury spustowe, co w dużej mierze zwiększy wydajność całego systemu. Na uwagę zasługuje fakt, że twórcy prezentowanego właśnie rozwiązania uznali, że jego użyteczność zwiększy głęboki profil rynny. Udowodnili oni również, że przekrój w kształcie kwadratu jest w stanie zmieścić więcej wody, aniżeli ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rynien półokrągłych. Wpływa to na wydajność nowatorskiego systemu, który oznacza szybsze odprowadzenie wody. 

Zapewne wykorzystanie rynny kwadratowej sprawi, że budynek będzie miał ciekawy wygląd, bowiem to rozwiązanie jest wciąż rzadko spotykane. Warto pamiętać o dopasowaniu koloru rynny do pozostałych elementów tworzących zewnętrzny wizerunek nieruchomości, a więc na przykład okna oraz drzwi. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »