Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
System rynnowy bezokapowy
- Szczegóły
- Kategoria: Rynny
Niektóre nowoczesne domy nie posiadają dachu okapowego. W związku z tym nie mogą one mieć założonego tradycyjnego orynnowania. Specjalnie dla takich budynków stworzony został system rynnowy bezokapowy. Montuje się do wewnątrz ocieplenia, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny. Jest on osłonięty specjalną maskownicą zamykaną hakami czołowymi, którą można dopasować zarówno do koloru elewacji, jak i pokrycia dachowego. Co ważne, system ten można w każdej chwili zdemontować, ponieważ w dolnej części haka znajdują się specjalne zamki. Jest to duże ułatwienie w przypadku, gdy trzeba wykonać jakieś prace konserwatorskie.
Rynny wchodzące w skład systemu bezokapowego są zbudowane z trzech podstawowych, sprawdzonych materiałów – PCV-U, luxocynku oraz stali powlekanej. Dzięki temu są one niezwykle trwałe i można je z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb. Stosując taki system rynnowy można zaprojektować bardzo nowoczesny budynek o nieszablonowej bryle. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się zwłaszcza w bardzo modnych obecnie tzw. „nowoczesnych stodołach”, czyli budynkach o prostej bryle i dwuspadowym dachu, który kończy się dokładnie na krawędzi ściany.
W przypadku systemu bezokapowego bardzo ważne jest to, by był on w 100% szczelny. Z tego też względu najlepiej korzystać ze sprawdzony rozwiązań, oferowanych przez uznanych producentów. W tym wypadku jakość jest naprawdę istotna, gdyż nawet najmniejszy defekt może wpłynąć na wydajne funkcjonowanie całego systemu.