Komentarze

System rynnowy bezokapowy

Niektóre nowoczesne domy nie posiadają dachu okapowego. W związku z tym nie mogą one mieć założonego tradycyjnego orynnowania. Specjalnie dla takich budynków stworzony został system rynnowy bezokapowy. Montuje się do wewnątrz ocieplenia, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny. Jest on osłonięty specjalną maskownicą zamykaną hakami czołowymi, którą można dopasować zarówno do koloru elewacji, jak i pokrycia dachowego. Co ważne, system ten można w każdej chwili zdemontować, ponieważ w dolnej części haka znajdują się specjalne zamki. Jest to duże ułatwienie w przypadku, gdy trzeba wykonać jakieś prace konserwatorskie.

Rynny wchodzące w skład systemu bezokapowego są zbudowane z trzech podstawowych, sprawdzonych materiałów – PCV-U, luxocynku oraz stali powlekanej. Dzięki temu są one niezwykle trwałe i można je z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb. Stosując taki system rynnowy można zaprojektować bardzo nowoczesny budynek o nieszablonowej bryle. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się zwłaszcza w bardzo modnych obecnie tzw. „nowoczesnych stodołach”, czyli budynkach o prostej bryle i dwuspadowym dachu, który kończy się dokładnie na krawędzi ściany. 

W przypadku systemu bezokapowego bardzo ważne jest to, by był on w 100% szczelny. Z tego też względu najlepiej korzystać ze sprawdzony rozwiązań, oferowanych przez uznanych producentów. W tym wypadku jakość jest naprawdę istotna, gdyż nawet najmniejszy defekt może wpłynąć na wydajne funkcjonowanie całego systemu. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »